Uncategorized

DEFIBRYLATOR AED W NASZEJ RESTAURACJI

❗️DEFIBRYLATOR AED w Restauracji AS ❗️

O tym, że życie ludzkie jest bardzo kruche wiemy wszyscy… W nagłych wypadkach bezcenna jest natychmiastowa pomoc.

Defibrylator AED (ang: Automated External Defibrillator, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny) to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenie medyczne, które ratuje życie osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia – najczęstszą przyczyną śmierci w Europie.

Jego działanie opiera się o samodzielną analizę rytmu serca poszkodowanego, u którego wystąpiło NZK (nagłe zatrzymanie krążenia). Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Po uruchomieniu AED urządzenie automatycznie instruuje i prowadzi ratownika przez cały algorytm reanimacji – nawet gdy nie trzeba defibrylować.

AED defibrylator serca potrafi wykryć migotanie komór oraz tzw. częstoskurcz komorowy bez tętna – kiedy wykryje jedno z tych zaburzeń, powiadamia o tym ratownika oraz wydaje szczegółową instrukcję postępowania – dzięki czemu każdy z Was może pomóc poszkodowanemu przed przyjazdem ratowników medycznych 🚑❗️

Defibrylator AED jest dostępny w wielu miejscach w Turku m.in. Budynek Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Turku ul. Kaliska 59 , Basen Kryty w Turku ul. Sportowa 9, Rodamed ul. Korytkowska 2, Miranda Turek ul. Jedwabnicza 1, OSP Turek, a teraz również u nas – w Restauracji AS❤️

Jak znaleźć defibrylator AED w Twojej okolicy❓ Najszybciej sprawdzić, gdzie znajduje się AED w aplikacji RATOWNIK do pobrania bezpłatnie z Google Play i App Store lub na stronach https://aed.openstreetmap.org.pl/, https://www.ratujzsercem.pl/.

Jesteś świadkiem sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy to u nas jest gotowy do pracy defibrylator AED!!!

Bądźmy bezpieczni ❗❗️❗️😀

Prosimy o udostępnianie postu, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym sprzęcie❗️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *